Consultant
Consultant Credite pentru IMM-uri
noiembrie 17, 2021
sales job
 Area Sales Representative (Buzau, Vrancea, Prahova, Dambovita)
noiembrie 16, 2021
Arata toate

Supervizor – Inginer constructii Rezident in Cluj

Supervizor constructii- Inginer Rezident in Cluj

 HCC Evolution recruteaza Inginer constructor rezident in Cluj

Inginer Rezident in Cluj

Recrutăm pentru clientul nostru o companie globală cu peste 25 de ani vechime în România în domeniul construcțiilor Inginer Rezident pentru Asistenta Tehnica privind Supervizarea Lucrarilor in cadrul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județele Cluj și Sălaj, in perioada 2014-2020, Beneficiar Compania de Apă Someș SA.

Profilul candidatului:

Este un bun comunicator, va ține legătură atât cu Beneficiarul, cât și cu Constructorul;

Lucrează cu plăcere în echipă și are rezultate bune prin comunicare și colaborare;

Studii superioare absolvite cu diplomă de licență în domeniul inginerie civilă/ingineria instalațiilor/ingineria mediului/inginerie electrică/inginerie mecanică;

Experiență profesionala generala de minim 5 ani in domeniul studiilor;

Experienta profesionala specifica de minim 3 ani în calitate de Inginer rezident/Supervizor în care a desfășurat activități similare de supervizare lucrări în infrastructură de apă/apă uzată.

Responsabilități:

Coordonează echipa pentru supervizarea execuției lucrărilor (diriginți de șantier, ingineri pe diferite specialități, ingineri de cantități), în vederea asigurării conformității execuției și calității lucrărilor, cu încadrarea în bugetul alocat și în perioada contractuală de execuție.

Activități relevante demonstrabile prin documente:

  • Asigura supervizarea contractului de lucrări pentru care este alocat;
  • Administrează și derulează activitățile specifice descrise de clauzele contractelor de lucrări în limitele delegării de autoritate emise de Liderul de echipa/Adjunct lider de echipa;
  • Participa la întâlnirile cu Antreprenorii și cu Beneficiarul;
  • Asigura aplicarea procedurilor din Manualul de proceduri de supervizare la nivelul echipei de supervizare desemnate;
  • Îndeplinește, împreună cu echipa de supervizare, sarcinile care se referă la calitatea și măsurarea lucrărilor și certificarea la plata către Antreprenor;
  • Întocmește rapoarte solicitate prin contractul de servicii;
  • Monitorizează progresul efectiv al lucrărilor raportat la programul de execuție aprobat și solicită propuneri de măsuri pentru accelerarea ritmului execuției, atunci când se impune;
  • Verifică procedurile de execuție ale Antreprenorului;
  • Verifică amplasarea panourilor de afișare temporară și a plăcilor permanente conform MIV;
  • Face recomandări referitoare la informarea Antreprenorului privind terminarea lucrărilor și disponibilitatea de recepție;
  • Participa la întocmirea/verificarea Cărții Tehnice a Construcției;
  • Organizează inspectarea lucrărilor în timpul execuției și a perioadei de garanție;
  • Participa la recepția la terminarea lucrărilor și la recepția finală.

Alte aspecte importante pentru tine:

  • Tichete de masă
  • Salariu fix+ bonusuri
  • Pregatire profesională
  • Posibilități de promovare în funcţie de performanţă

Does this all sound good?

Take the first step toward joining the team and send us your resume

We are looking forward to meet you!

Evolution HCC este o companie specializata in servicii de resurse umane complete: Recrutare, Teambuilding, Training, Evaluare, Departament HR extern. Daca esti in cautarea unei noi oportunitati in cariera sau esti la inceput de drum in cautarea unui job, Evolution HCC iti ofera suportul necesar pentru a-ti gasii Jobul potrivit. Asteptam CV-ul tau. Completeaza formularul de mai jos si specifica pentru ce job aplici.

Evolution HCC te conecteaza la jobul potrivit!

0

Evolution HCC